Śmierć

Orginalna nazwa: Death

Krótko o postaci:

Szkielet z kosą, w czarnej szacie z kapturem będący antropomorficzną personifikacją ludzkich wyobrażeń na swój temat. Do jego obowiązków należy przeprowadzanie ludzi na "tamtą stronę". Jego ulubioną rozrywką jest próba pojmowania przyczyn ludzkich zachowań. Lubi koty i swoją wnuczkę Susan. Przemieszcza się na białym koniu o imieniu Pimpuś. W swojej posiadłości mieszka wraz z lokajem Albertem. Ma również przybraną córkę Ysabell. Jego pomocnikiem jest Śmierć Szczurów. Wszystkie jego wypowiedzi są zapisywane DUŻYMI LITERAMI, dla podkreślenia jego tembru głosu.

Książki powiązane z postacią:

A potem nie było już nic, jedynie ruiny lasu i dryfująca wolno z wiatrem chmura kurzu na horyzoncie. I siedząca na nierównym, omszałym kamieniu milowym czarna i obszarpana postać. Był to ten, którego niesłusznie się przeklina, który budzi lęk i trwogę, ale który jest jedynym przyjacielem nędzarza i najlepszym lekarzem śmiertelnie rannego.

Kolor magii - Śmierć

Dodał(a): Corv

* * *

Powietrze w środku oktogramu zamigotało, zawirowało i nagle stanęła tam wysoka, mroczna postac. Czarny płaszcz z kapturem zakrywał ją prawie całą - prawdopodobnie tym lepiej.

Blask fantastyczny - Śmierć

Dodał(a): Fru

* * *

- Głośniej tam! - zażądał Greyhald Spold.
- Zamknij się! - warknął Galder.
- JA?
(...)
- Spokojnie - poprosił Galder. - Mógłbyś powtórzyc ostatnie zdanie? Dysk będzie jaki?
- ZNISZCZONY - powtórzył Śmierc. - MOGĘ JUŻ IŚC? ZOSTAWIŁEM DRINKA.
- Jeszcze chwilkę. W imię Cheliliki, Orizone i tak dalej, co to znaczy "zniszczony"?
- TO STAROŻYTNE PROROCTWO WYPISANE NA WEWNĘTRZNYCH MURACH WIELKIEJ PIRAMIDY TSORTU. ZNACZENIE SŁOWA "ZNISZCZONY" WYDAJE MI SIĘ DOŚC OCZYWISTE.

Blask fantastyczny - Śmierć

Dodał(a): Fru

* * *

zobacz więcej