Colon, Fred

Krótko o postaci:

Frederic "Fred" Colon; kapral, a później sierżant Straży Miejskiej Ankh-Morpork. Patroluje ulice wraz z Nobbym Nobbsem.

Odebrał rozległe wykształcenie. Ukończył szkołę "Mój tato zawsze powtarzał", College "To przecież rozsądne", a także był studentem podyplomowym Uniwersytetu "Co Mi Powiedział Jeden Facet w Pubie".

Przed wstąpieniem do straży spędził dużo czasu w wojsku, służył on w dwóch regimentach (Średnia Piechota Diuka Quirmu i Pierwszy Regiment Ciężkiej Piechoty Diuka Erolle) a także brał udział w wydarzeniach "Chwalebnego 25 Maja".

Książki powiązane z postacią:

...w kwestii spaprania to trudno być, no wiesz, precyzyjnym. Wydaje ci się, że spaprasz coś tylko trochę, a potem to coś wybucha ci w twarz i okazuje się wielkim spapraniem.

Piąty elefant - Colon, Fred

Dodał(a): Corv

* * *

Sierżant Colon ze Straży Miejskiej Ankh-Morpork stał na warcie. Pilnował Mosiężnego Mostu, głównego połączenia pomiędzy Ankh i Morpork. Przed kradzieżą.(...)przyczyną było przekonanie, że nowoczesny, postępowy, inteligentny stróż prawa musi zawsze o jeden krok wyprzedzać dzisiejszego przestępcę. Pewnego dnia ktoś spróbuje ukraść Mosiężny Most, a wtedy znajdzie przy nim sierżanta Colona, który już na niego czeka.

Kosiarz - Colon, Fred

Dodał(a): Corv

* * *

Kiedy zobaczył magów, tkwiących po pas w dziurze na środku ulicy, jego szeroka, rumiana twarz wyraźnie się rozpromieniła.
- Co my tu mamy? - rzucił. - Bandę międzynarodowych złodziei skrzyżowań?
Był uradowany. Jego długoterminowa strategia zapobiegania przestępstwom wreszcie wykazała swą skuteczność.

Kosiarz - Colon, Fred

Dodał(a): Corv

* * *

zobacz więcej