Igory

Krótko o postaci:

Rasa zamieszkująca Übnerwald (głównie, bo kilku z nich wyjechało robić kariery), gdzie znajdują zatrudnienie jako słudzy (zwykle wampirów). Mają nieprawdopodobne zdolności chirurgiczne; przeszczepy, doszywanie, wycinanie i zszywanie nie mają przed nimi tajemnic. Mają ciekawe podejście do dziedziczenia - dziedziczą jeszcze dobre organy do wykorzystania jako części zamienne dla siebie lub innych. Wyglądają dość makabrycznie, czasami mają ponadprzeciętną liczbę palców (by lepiej wykonywać swoją pracę). Prawie zawsze seplenią. Z ciekawostek - istnieją też żeńskie odmiany Igorów - Igoriny.

Znane Igory:
Igor(Złodziej Czasu)- jeden z Igorów, pomocnik Jeremy’ego Clocksona, został jego asystentem, gdy zegarmistrz dostał zlecenia na stworzenie szklanego zegara. Został dostarczony Jeremy’mu pocztą prosta z Überwaldu. Staje się wiernym towarzyszem Clocksona, jest podejrzliwy względem lady LeJean. Widzi, że nie jest tym za kogo się podaje i oskarża ją o sabotowanie budowy szklanego zegara.

Igor - barman w „Katafalkach”. Miał skłonność do nadziewania patyczków do mieszania koktajli dziwnymi rzeczami, jeśli trafiło się coś zielonego i kulistego to trzeba było mieć nadzieję, że to oliwka.

Książki powiązane z postacią:

Jeden z wcześniejszych panów Igora zbudował kiedyś titaktora, całego z dźwigni, kółek zębatych, korb i przekładni. Ten stwór zamiasta mózgu mial długą taśmę z dziurkami, zamiast serca - wielką sprężynę. Jeśli wszystko w kuchnni było bardzo starannie ułożone, potrafił zamieść podłogę i zrobić filiżankę znośnej herbaty. Jeśli wszystko nie było starannie ułożone, brzęczący, tykający stwór zdzierał tynk ze ścian i robił filiżankę wściekłego kota.

Złodziej Czasu - Igory

Dodał(a): Corv

* * *

Jeremy uśmiechnął się. Igor widywał lepsze uśmiechy u zwłok.

Złodziej Czasu - Igory, Clockson, Jeremy

Dodał(a): Corv

* * *

Igor otworzył, zanim ktoś zastukał po raz drugi. Igor może napełniać ziemią trumny w piwnicy albo na dachu ustawiać przewodnik błyskawic, ale przybysz nigdy nie musi pukać dwa razy.

Złodziej Czasu - Igory

Dodał(a): Corv

* * *

zobacz więcej