Nie dotykać!


przycisk końca świata

Clockson, Jeremy

Krótko o postaci:

Jeden z podwójnie urodzonego syna Czasu i Wena Wiecznie zaskoczonego, a także perfekcyjny zegarmistrz pragnący zbudować szklany zegar do zatrzymania Czasu. "Brat" Lobsanga Ludda. Był prawdziwym geniuszem w swym fachu, umiał nastawić i stworzyć każdy zegar, Gildia obawiała się jego umysłu i przysyłała Doktora Hopkinsa na kontrolę. Doktor dostarczał też lekarstwa Jeremy’mu, które miało go przystosować do kontaktu z ludźmi.
Jeremy nie lubił swojego życia, było niepoukładane i nudne. Chciał lubić ludzi, ale sobie z nimi nie radził, nie wiedział co ma mówić. Starał się być człowiekiem interesującym, ale był co najwyżej człowiekiem, poszukującym książki "Jak być interesującym człowiekiem". Jedyne tematy, na które potrafił rozmawiać to zegary, wszystkie możliwe i niemożliwe typy i rodzaje. Niestety zanim wyczerpał temat zegarów, wyczerpywał wszystkich słuchaczy.
Został porzucony na progu Gildii Zegarmistrzów, jak miał kilka dni. Został z niej usunięty po zabiciu swego asystenta, który przestawił jego zegarek o 5 minut do przodu. Gildia sprawdzała regularnie jego warsztat, by mieć pewność, że już nikogo więcej nie zabije.
Audytorzy wybrali go by pomógł im w zatrzymaniu czasu.
Po spotkaniu i dotknięciu Lobsanga, połączył się z powrotem z nim w jedną osobę, którą powinien być od samego urodzenia.

Książki powiązane z postacią:

Jeremy uśmiechnął się. Igor widywał lepsze uśmiechy u zwłok.

Złodziej Czasu - Igory, Clockson, Jeremy

Dodał(a): Corv

* * *

- Jak dokładne są pańskie zegary?
- Poniżej sekundy na jedenaście miesięcy - poinformował natychmiast Jeremy.
- To bardzo dobra punktualność?
- Tak.
Rzeczywiście była bardzo dobra. Dlatego gildia okazała mu tyle zrozumienia. Geniuszowi zawsze pozwala się na pewną swobodę, kiedy już wyrwie mu się z rąk młotek i zmyje krew.

Złodziej Czasu - Clockson, Jeremy

Dodał(a): Corv

* * *

Jeremy się zakochał - całkiem nagle. Nie czuł takich emocji od dnia, kiedy zdjął tylną pokrywę z zegara w pokoju dziecinnym. Miał wtedy czternaście miesięcy.

Złodziej Czasu - Clockson, Jeremy

Dodał(a): Corv

* * *

zobacz więcej