Nie dotykać!


przycisk końca świata

Lu-Tze

Krótko o postaci:

Mnich Historii z klasztoru Oi Dong. Ma sześć tysięcy lat. To chodząca legenda, najpotężniejszy mnich terenowy. Wiedzą przewyższa go jedynie Opat. Wysyłany na zlecenia obserwowania wydarzeń. Czasami wspomaga historię by zmieniła swój bieg. Wygląda jak zwykły sprzątacz, przez co nikt nie zwraca na niego uwagi.
W "Pomniejszych bóstwach" Brutha szuka w ogrodzie odpowiedzi na pytanie jak dalej postępować. Pomaga mu w tym właśnie Lu-Tze.
W "Straży nocnej" wraz z innymi mnichami stara się przywrócić bieg historii, przywracając Sama Vimesa teraźniejszości.
W "Złodzieju czasu" dostaje zlecenie nauki krnąbrnego ucznia Lobsanga Ludda, syna Czasu i Wena Wiecznie Zaskoczonego. Pokazuje w niej swoje prawdziwe mistrzostwo w sztuce krojenia czasu. Stara się również naprawić błąd z przeszłości gdy w Uberwaldzie nie zdążył zapobiec uderzeniu szklanego zegara co spowodowało rozsypanie się historii.

Lu-Tze podąża drogą Pani Marietty Cosmopolite w Ankh-Morpork, u której pracował i wynajmował pokój. Droga ta zawiera zbiór powiedzonek starszej pani. W ramach podziękowania za naukę, Lobsang Ludd sprawia, że po praz pierwszy dojrzały wiśnie w ogrodzie (do tej pory zawsze drzewa obsypane były kwiatami).

Książki powiązane z postacią:

Zgasił też papierosa i wetknął niedopałek za ucho. Znał opata już prawie sześćset lat i szanował go. Niewielu było takich, których Lu-tze szanował. Większość mogła liczyć tylko na tolerancje.

Złodziej Czasu - Lu-Tze

Dodał(a): Corv

* * *

Kiedy człowiek spogląda w otchłań, otchłań nie powinna do niego machać.

Złodziej Czasu - Lu-Tze

Dodał(a): Corv

* * *

- Czemu to zrobił?
- No wiesz.. Mieszkal w wielkim starym zamku na skale w Überwaldzie. Tacy ludzie nie potrzebują innych powodów niż "bo mogę". Mają koszmarny sen, a potem usiłują go zrealizować.

Złodziej Czasu - Ludd, Lobsang, Lu-Tze

Dodał(a): Corv

* * *

zobacz więcej