Teppic

Krótko o postaci:

W "Piramidach" był przedostatnim przedstawicielem rodu faraonów z Djelibeybi. W młodości wysłany został do Ankh-Morpork na naukę w Gildii Skrytobójców. Po śmierci ojca w dniu egzaminu końcowego, został królem w Dolinie Djelu, gdzie faktycznym władcą jest Arcykapłan Dios.


Wydarzenia doprowadzają do zawinięcia przestrzeni wokół królestwa. Jedynie jemu, oraz podręcznej Ptraci udaje się umknąć w ostatniej chwili. Swymi działaniami powstrzymał wojnę między Tsortem i Efebem oraz przywrócił ojczyznę do poprzedniego stanu. Następnie abdykował na rzecz Ptraci, która okazała się być jego przyrodnią siostrą.

Książki powiązane z postacią:

- Jak ci na imię, mały?
Teppic wyprostował się. Miał już dosyć takiego traktowania.
- Mały? Wiedz, że w moich żyłach płynie krew faraonów. Chłopak patrzył na niego wcale nieprzestraszony. Pochylił gło­wę w bok i uśmiechnął się lekko.
- A chciałbyś, żeby tam została? - zapytał.

Piramidy - Teppic

Dodał(a): Corv

* * *

Teppic jednak zerkał na grupkę starszych uczniów, stojących niedaleko ozdobionego kolumnami wejścia do szkoły. Ci także nosili się na czarno - w różnych kolorach czerni.
Wtedy po raz pierwszy odkrył kolory tercjalne, kolory po tam­tej stronie czerni, kolory otrzymywane w wyniku rozszczepienia czerni w ośmiościennym pryzmacie. Są praktycznie nieopisywalne w niemagicznym środowisku. Gdyby ktoś próbował, pewnie najpierw poleciłby wypalić coś nielegalnego, a potem dobrze się przyjrzeć skrzydłom szpaka.

Piramidy - Teppic

Dodał(a): Corv

* * *

Ty Draniu splunął. Z dwudziestu stóp strącił muchę i przykleił ją do skały.
- Zadziwiające, że mu się udało - mruknął Teppic. - Pewnie zwierzęcy instynkt.
Ty Draniu spojrzał na niego z wyższością spod rzęs nadających się do zamiatania pustyni.
...Niech z = eiO, myślał, żujżujżuj Niech dz = ie[iO]dO = izdO al­bo dO = dz/iz...

Piramidy - Teppic, Ty draniu!

Dodał(a): Mauer

* * *

zobacz więcej