Nie dotykać!


przycisk końca świata

Cohen Barbarzyńca

Krótko o postaci:

Jeden z najsłynniejszych i najniebezpieczniejszych ludzi na dysku. Zadziwiająco - jak na barbarzyńcę - rozgarnięty i inteligentny, uważa jednak, że nie ma problemów, których nie dałoby się rozwiązać solidnym cięciem miecza. Mimo, że jest dobrze po dziewięćdziesiątce, nie planuje się zestarzeć, a jedyna emerytura, na jaką kiedykolwiek się zdobył, to kradzież Imperium Agatejskiego, połączona z koronacją.

Książki powiązane z postacią:

- Pytałem, jakie są najwspanialsze rzeczy w życiu? Wojownicy pochylili się. Warto będzie tego posłuchać. Gość zastanawiał się dość długo i w skupieniu. I po pewnym czasie oświadczył:
- Gorącza woda, dobre zęby i miękki papier toaletowy.

Blask fantastyczny - Cohen Barbarzyńca

Dodał(a): Corv

* * *

- Policzę do trzech - rzekł przyjaźnie. - Raz. Dwa. - Kościste kolano uniosło się i z satysfakcjonującym, głuchym chrzęstem trafiło intruza w krocze. Cohen wykonał półobrót, by z całą siłą wbić jeszcze łokieć w nerki przywódcy, który runął na podłogę, zwinięty wokół swego osobistego uniwersum cierpienia.
- Trzy - dodał Cohen, zwracając się do kłębka na podłodze.
Słyszał kiedyś o uczciwej walce i już dawno zdecydował, że nie chce mieć z nią nic wspólnego.

Blask fantastyczny - Cohen Barbarzyńca

Dodał(a): Corv

* * *

Ktoś, kto całe życie spędził pod gołym niebem, umie docenić solidną, grubą księgę. Jeśli człowiek ostrożnie wyrywa kartki, taka księga wystarczy na cały rok rozpalania ognisk. Nieraz garść wilgotnych gałązek i sucha książka mogą ocalić życie. A kiedy ma się ochotę zapalić i nie można znaleźć fajki, książka jest niezastąpiona.

Blask fantastyczny - Cohen Barbarzyńca

Dodał(a): Corv

* * *

zobacz więcej