Nie dotykać!


przycisk końca świata

Zobacz w galerii:

Figurki i konstrukcje Lego stw...

Lego z kolekcji Uuu!...

Trymon, Ymper

Orginalna nazwa: Ymper, Trymon

Krótko o postaci:

Bardzo ambitny mag, budzący we wszystkich dookoła uczucie niepokoju. Nie palił i pił tylko przegotowaną wodę. Nie uśmiechał się zbyt często, lubił liczby i przedziwne schematy struktur organizacyjnych, w ogóle uwielbiał organizację. Był człowiekiem, który używa słowa „personel” i nie żartuje. Kierował Obrządkiem Srebrnej Gwiazdy z dokładnością klepsydry, pisał wiele not, a w gabinecie miał wielki wykres, który tylko on rozumiał. Uważał, że reguły są dobre do stanowienia, a nie do przestrzegania. Nikt nie wiedział ile dokładnie ma lat, ale jeszcze czarne włosy i woskowa cera mogły wskazywać, że niespecjalnie dużo, był podobny do fretki. Nie miał charyzmy, ale podniósł przeciętność do rangi sztuki, posiadał umysł tak zimny, bezlitosny i logiczny jak zbocza Piekieł. Jako pierwszy dorwał się do książki o Wielkiej Piramidzie Tsortu i wykorzystał zdeptanie Galdera przez Bagaż, aby przejąć władzę. Na końcu Blasku zamienił się w Potwora z Piekielnych Wymiarów i został zabity przez Rincewinda przy drobnej pomocy Dwukwiata.

Książki powiązane z postacią:

Jednak Trymon wiedział o regułach wszystko i zawsze uważał, że dobre są do stanowienia, nie do przestrzegania.

Blask fantastyczny - Trymon, Ymper

Dodał(a): Fru

* * *

- (...) A potem zaklęcie przepłynie wzdłuż zjonizowanej ścieżki aż tutaj. Do mnie.
- Zdumiewające. - stwierdził Trymon.
Jednak każdy przechodzący telepata odczytałby w jego myślach litery wysokie na pięć sążni: "Jeśli do ciebie, to czemu nie do mnie?"

Blask fantastyczny - Trymon, Ymper

Dodał(a): Fru

* * *

- Myślę, że powinniśmy teraz rozważyć sprawę Rincewinda - oświadczył Trymon.
- I gwiazdy - uzupełnił Wert. - Wiesz, ludzie zaczynają coś wyczuwać.
- Owszem. Mówią, że to my powinniśmy coś zrobić - dodał Lumuel Panter z Obrządku Północy. - Co mianowicie, chciałbym wiedzieć.
- To proste - odparł Wert. - Mówią, że powinniśmy odczytać Octavo. Zawsze to powtarzają. Marne plony? Odczytajcie Octavo. Krowy padają? Odczytajcie Octavo. Zaklęcia wszystko naprawią.

Blask fantastyczny - Lumuel Panter, Trymon, Ymper, Jiglad Wert

Dodał(a): Kinga

* * *

zobacz więcej