Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Terry Pratchett. Życie i praca z magią w tle

2015-08-15 09:48:34

Terry Pratchett. Życie i praca z magią w tle
Tytuł oryginału: Terry Pratchett. The Spirit of Fantasy
Craig Cabell

Data wydania: 08.09.2015
Cena detaliczna: 32,00 zł
Tłumaczenie: Elżbieta Gepfert


Terry Pratchett. Życie i praca z magią w tle
Okładka książki Terry Pratchett. Życie i praca z magią w tle


Niezwykła historia życia jednego z najbardziej lubianych twórców na świecie, obejmująca także jego mężną walkę z chorobą Alzheimera. Powieści Terry’ego Pratchetta, wydawane na całym świecie w trzydziestu siedmiu językach, sprzedane w nakładzie sześćdziesięciu pięciu milionów egzemplarzy, są rok po roku niecierpliwie wyczekiwane przez legiony fanów.

Ta książka, pozwalająca z uwagą przyjrzeć się twórcy i jego dziełom, obejmująca także ekranizacje oraz przewodnik dla kolekcjonerów, stanowi niezastąpioną lekturę każdego fana.

Pierwsza książka o Świecie Dysku, „Kolor magii", ukazała się w 1983 roku i od tego czasu cykl – z jego dziwacznymi bohaterami i ich straszliwymi przeciwnikami – zachwycał zarówno młodych, jak i starszych czytelników. W roku 2007 Pratchett ogłosił, że zdiagnozowano u niego chorobę Alzheimera. Odważnie zmierzył się z tą chorobą, swą determinacją dorównując postaciom swych porywających i zabawnych powieści. Znajdziemy tu również listę wszystkich dzieł Pratchetta na ekranie i na scenie, pełną bibliografię brytyjską oraz notę o kotach.

Zobacz powiązane książki: Blask fantastyczny, Terry Pratchett - The Spirit of Fantasy

Autor: Informacja Prasowa