Zobacz więcej z kategorii: fan klub

Dziewczyny z kalendarza

2013-07-11 19:57:34

Pin up
Czy możliwe jest połączenie stylu pin up z fascynacją Światem Dysku? Czytać tekst o fantastyce na tle cukierkowego różu zdarza się raczej rzadko. O ile zaczynałam przeglądać tę stronę na wpół zaintrygowana i powątpiewająca, o tyle teraz sądzę, że rezultat ich pracy może być efektowny. Przedstawiam wam zatem tylko niektóre spośród całkiem niepowtarzalnych dziewczyn z kalendarza.

Adele Kirby, aka ‘Sheila, Princess of Power’
Dorastała w niewielkim miasteczku Didjabringyerbeeralong. Mówiąc, że wyruszyła z Czteriksów na podbój reszty Dysku, mam na myśli podbój w całkiem dosłownym znaczeniu tego słowa. Można ją znaleźć na równinach Sto, gdzie oprócz walki zajmuje się też odwiedzaniem okolicznych barów.

Holly, aka ‘Completely Batty’
Niegroźnie wyglądający latający ssak. Eksperci zalecają jednak zbliżać się do niej ostrożnie, zwłaszcza jeśli przez dłuższy czas nie ma dostępu do czekolady. Może dotkliwie ugryźć.

Lora Pendragon
Zabójczyni smoków. W młodości nauczyła się walczyć tak jak one (jeśli nie jesteś fanem ekstremalnego ryzyka, naprawdę nie musisz wnikać, w jaki sposób).

Alex Stanton aka ‘Angelica Allspice’
Dzieciństwo spędziła w Lancre otoczona magiczną aurą, terminując u pewnej czarownicy. Jednak pewnego dnia, po wypiciu o jedną filiżankę herbaty za dużo, desperacko szukając alternatywnego pomysłu na spędzenie reszty życia, postanowiła wyruszyć w świat. Powróciła do Lancre zauroczona Imperium Agatejskim i Kontynentem Przeciwwagi. Po kolejnych filiżankach herbaty zadecydowała definitywnie, że fach czarownicy nie jest dla niej i wyruszyła szukać szczęścia w Ankh-Morpork. Obecnie zajmuje się handlem egzotycznymi ziołami, a wieczorami dorabia sobie jako tancerka.

Nathalie Eeckhout, aka ‘Distractia’
Bogini korków ulicznych. Całkiem nowy nabytek w panteonie dyskowych bóstw.

Zainteresowany? Dziewczyny zapewniają, że kalendarz będzie gotowy na Gwiazdkę, ale zamawiać można już teraz.

Warto jeszcze wspomnieć o beneficjencie zysów spodziewanych ze sprzedaży. RICE to instytut zajmujący się badaniami nad leczeniem i opieką nad ludźmi starszymi, głównie chorymi na Alzheimera i inne rodzaje demencji. Bada między innymi wpływ starzenia się na procesy zachodzące w mózgu. Wspiera nie tylko chorych, ale też ich rodziny.

źródło

Zobacz powiązane książki: Czarodzicielstwo

Autor: Melissa