Zobacz więcej z kategorii: szerzej o twórczości

Co słychać na planach filmowych?

2012-01-11 21:42:33

Pisaliśmy w zeszłym roku o zapowiedzianych ekranizacjach "Dobrego Omenu". Pojawiły się też informacje o serialu o Straży Miejskiej Ankh-Morpork, której scenariusz miały pisać gwiazdy humoru brytyjskiego, w tym były członek zespołu Monty Pythona - Terry Jones. Informacje jednak szybko ucichły i jedynie w magazynie "SFX" pojawiła się krótka wzmianka o tym, że trwały pewne problemy związane z tworzeniem scenariusza czy też kwestą praw autorskich.
Terry Pratchett niedawno zapytany o aktualny stan rzeczy, potwierdził, że zarówno "Dobry Omen" znajduje się w fazie pre-produkcji, jak i nie odwołana jest sprawa serialu, którego roboczy tytuł brzmi "SCI Ankh-Morpork". W bardzo krótkiej notce, Terry wspomniał także o przygotowaniach do produkcji "Niewidocznych Akademików".

Nowmów Księga Wyjścia
Wróciła też sprawa z przed ponad 10 lat, kiedy to Dreamworks wykupiło prawa do zanimowania Trylogii Nomów pod roboczym tytułem "Truckers" ("Nomów księga wyjścia"). Prawa do zekranizowania trylogii zostały nabyte w 2001 roku. Pierwotnie film miał być reżyserowany przez Andrew Adamsona. W 2008 roku sprawa została przerwana na wskutek kryzysu ekonomicznego. Projekt jednak pozostał i w 2009 roku pisanie scenariusza przejął Simon Beaufoy (scenarzysta Slumdog Millionaire). Również tego roku zostały ogłoszone plany do 2012 roku, według których po "Kocie w butach", kolejnej części "Madagaskaru" i "The Croods" w listopadzie przyjdzie wreszcie kolej na Nomy w reżyserii Anand'a Tucker'a. Jesienią John Orloff, aktualny scenarzysta, przyznał, że książka jest bardzo trudna do sfilmowania i na pewno niektóre z postaci się nie pojawią w filmie.
Miejmy jednak nadzieję, że tak wielkie nazwiska zadbają o to, by film był na wystarczająco wysokim poziomie by zdobywać pozytywne opinie od fanów Nomów i Terrego Pratchetta.
Film ten będzie już drugą wersją animowaną Trylogii Nomów. Pierwsza została sfilmowana przez BBC w 1991 roku.

Zobacz powiązane książki: Nomów księga wyjścia, Dobry Omen, Niewidoczni Akademicy, Straż! Straż! - serial, Dobry Omen - mini serial

Autor: Grace